יתרונות בשרות אחות פרטית

אחות פרטית

לכל אחד מאתנו מגיע השלב בו הוא צריך ללכת למרפאה ולראות רופא. קופות חולים רבות מנסות לצמצם את הפגישה עם רופאים מקצועיים, מהסיבה שלרוב מדובר בבעיות קטנות, ומציעות שירות של אחות הנותנת מענה למטופלים הפונים לקבל טיפול.

שירות בו אחות מוסמכת נותנת מענה לקהל מטופלים הוא שירות פופולרי מאד העונה על צרכי הלקוחות ועל צרכי בית החולים או קופת החולים. ברוב המקרים האחות מקבלת מגוון רחב של לקוחות אך אותם לקוחות מרגישים שממש מדובר באחות פרטית העוזרת להם. ברוב המקרים האחות פנויה לקבלת שיחות, פגישות, טיפולים שגרתיים ועזרה לצוות הרופאים.

אחות פרטית המגוון תחומים

ישנם הרבה מקרים בהם מטופלים מקבלים שירות של אחות פרטית, כל מטופל לפי הצורך האישי שלו. להלן מספר שירותים שבהם מקבלים ליווי של אחות צמודה בתהליך יחסית פשוט ונגיש:

אחות ליווי הריון
שירות זה אולי הפופולרי ביותר מכל המקרים בהם מקבלים שירות של אחות. אחות ליווי הריון היא אחות מוסמכת שאמורה לתת מענה מהיר לכל אוכלוסיית הנשים בהריון. אחות ליווי הריון מכינה את האישה להתילך ההריון, נותנת לה טיפים ועצות, מסבירה לה מה מצפה לה, מסבירה לאישה אך לחשב את חודשי ההריון  ונותנת תמיכה לאישה בכל זמן ההריון. בנוסף לכך, אחות ליווי הריון אחראית לבדיקות דם, חיסונים וטיפולים שגרתיים העוזרים להוריד את הלחץ מצוות הרופאים.

אחות שירות סעד
השם המקצועי של שירות זה הוא גימלת סיעוד, זוהי אחות או מטפלת העוזרת לאדם שהגיע לגיל בו הוא מתקשה לתפקד לבד וצריך עזרה וסיוע מאדם אחר. שרות זה מתקבל מביטוח לאומי בהתאם למצבו של המטופל.

אחות פרטית לאחר ניתוח
שירות זה הוא שירות פרטי הניתן לפי החלטת המטופל. שירות זה נועד לפקח על מטופל לאחר ניתוח. שירות אחות פרטית נועד להשגחה וטיפול בזמן אשפוז בבית החולים והמטופל נדרש לשלם עליו באופן עצמאי אך בהרבה מקרים קופת החולים משתתפת עם המטופל בהוצאה זו.

תפקידים עליהם אחראית אחות

אחות היא אינה רופא, אין לה את המסכות והידע שיש לרופא. אז מה היא יכולה לעשות ומה התפקידים שלה? באופן ספציפי יותר אחות אמורה להוריד את כמות העבודה מהרופאים בטיפולים שגרתיים שאינם דורשים התערבות של רופא. אם מדובר באחות סיעוד תפקידה הוא לטפל במטופל, לעזור ללכת ובעיקר לתמוך. אך אם מדובר באחות ליווי הריון הדבר מעט שונה. בחלק זה האחות יותר משמעותית היא מנהלת מעקב אחר האישה, מנהלת לה לו”ז, מסבירה על בדירות ההריון שלה, עושה בדיקות דם, חיסונים וכדומה. באופן כללי אחות הריון היא זו שנותנת את המענה המהיר והמקצועי ביותר לאישה ההריונית. אחות ליווי הריון הוא שירות מבורך שכל אישה שעברה הריון תעיד שהוא עוזר.

לסיכום

אם בעבר אחות פרטית הייתה נחלתם של אנשים בעלי הון הדבר היום שונה. קופות חולים רבות מציעות שירות של אחות המלווה את המטופל ומעניקה לו שירות וטיפול מקצועי באופן אישי. האחיות נותנות את המענה הראשוני למטופלים וכך ניתנת הרגשה של אחות פרטית. קופות החולים החלו להפיץ שירותים מסוג זה ואכן רואים את התוצאות היפות העוזרות גם למטופלים וגם למוסד הרפואי.

דילוג לתוכן